Kamienice czy nowe mieszkania – co bardziej się opłaca kupić w centrum miasta?

Wszystkie historyczne miasta w centrach posiadają wybudowane, często wiekowe oraz zabytkowe kamienice – jeszcze częściej nieremontowane latami, posiadające przestarzałe instalacje elektryczne oraz czasem nie posiadające nawet kanalizacji, co jednak wcale nie przeszkadza im w utrzymywaniu się na horrendalnie wysokich i absurdalnych półkach cenowych. Chcąc zakupić prestiżową nieruchomość w centrum miasta muszą być rozpatrywane właśnie takie propozycje. Alternatywą pozostają budowane w niewielkiej odległości nowe budowle mieszkaniowe, takie jak tworzona przy Czyżewskiego 1.

Co oferują deweloperzy

W porównywalnych cenach można zakupić mieszkania lub lokale użytkowe znajdujące się zaledwie kilka minut drogi od ścisłego centrum – pachnące świeżością, zaprojektowane z fantazją oraz prawdziwym kunsztem architektonicznym, a także wygodne, komfortowe, przestrzenne, doskonale sprawdzające się zarówno dla rodziny, jak i pod każdy rodzaj inwestycji, nie mnożące ani dodatkowych i całkowicie zbędnych problemów, ani kosztów.

Wybór jest prosty

Zdecydowanie lepszą inwestycją będzie skorzystanie z nowego mieszkania, nawet, jeśli znajduje się nieco dalej niż miejsca, o których pierwotnie myśleliśmy. Kamienice, jeśli są wpisane do rejestru zabytków, wymagają każdorazowej zgody wojewódzkiego konserwatora zabytków na przeprowadzenie jakichkolwiek prac remontowych, inwestowanie w takie budowle może więc nam przynieść więcej strat i nerwów, niż jest to wszystko warte.

2 komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *